تسمه دینام چانگان

تسمه دینام چانگان

آیا تا به حال برایتان پیش آمده یک روز ماشین خود را روشن کنید و دنده را در حالت d یا r قرار دهید و صدایی مثل جیر جیر یا سائیدگی ازخودروی خود بشنوید؟

امروز می خواهیم درباره این مشکل شایع در خودروی چانگان cs35 مطالبی را برایتان عنوان کنیم.

تسمه-دینام-چانگان

تسمه-دینام-چانگان

معمولا این مشکل وقتی شدیدتر می شود که کولر ماشین خود را روشن کنید. در این زمان شاید افکار گوناگونی به سراغتان بیاید. مثلا فکر کنید واتر پمپ خراب شده یا کولر ماشین. ولی در اصل مشکل از هیچ کدام از اینها نیست و مشکل اصلی از قطعه ای به نام تسمه سفت کن است.

تسمه سفت کن چیست؟

تسمه سفت کن قطعه ای است که در قسمت بیرونی تسمه پروانه قرار گرفته است و باعث می شود کشش مشخصی به تسمه پروانه وارد شود. این کشش  عمدتا به دو صورت صورت می گیرد: توسط مکانیزم فنری و یا توسط سیستم لولایی قابل تنظیم. عمدتا تسمه پروانه ها انرژی را به قطعاتی از جمله دینام و فن خودروی چانگان منتقل می کنند.

زمانی که مطمئن شدید صدای غیر عادی خودروی شما به دلیل خرابی تسمه سفت کن است بهتر است به نمایندگی مجاز چانگان مراجعه کنید تا به صورت اصولی این مشکل حل شود.

در چنین مواقعی برای قطع کردن صدا به هیچ عنوان از آب و صابون استفاد نکنید چون باعث آسیب دیدن تسمه دینام چانگان می شود. همچنین سعی کنید تا حد امکان کولر ماشین را کمتر روشن کنید تا زمانی که تسمه سفت کن تعویض شود.

حتما به این نکته توجه کنید که در زمانی که برای تعویض تسمه سفت کن خودروی چانگان خود به نمایندگی های مجاز چانگان مراجعه می کنید همراه با تعویض تسمه سفت کن واتر پمپ خودروی شما هم باید تعویض شود زیرا این دو قطعه با هم در یک پک ارائه می شوند.

پاسخ

5 × دو =